جوش شیرین

جوش شیرین رایا شیمی

 

جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده شیمیایی است با نام صنعتی بی کربنات سدیم  Sodium bicarbonate   شناخته شده است. این ماده شیمیایی در صنعت های مختلفی از جمله صنایع مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این ماده شیمیایی سفید رنگ یک نوع نمک است که به صورت کریستالی مورد استفاده قرار می گیرد. بی کربنات سدیم دارای کاربردها مختلفی است که هرکدام از آن در صنایع مختلفی کاربرد دارد.

ترکیب جوش شیرین به صورت قلیایی می باشد که ترکیب آن با اسید ، گاز دی اکسید کربن تولید می کند. زمانی که این ماده شیمیایی را به خمیر  نان اضافه می کنیم این گاز به صورت حباب در خمیر ظاهر می شود. جوش شیرین ترکیب شیمیایی دارد که این ترکیب شیمیایی بی بو و شور است که برای کاربردهای درمانی هم مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده شیمیایی با آب ترکیب شود تا حدودی PH آب را افزایش داده و به صورت قلیایی می کند.

کاربرد در صنایع

جوش شیرین یا بی کربنات سدیم در صنایعی نظیر پزشکی ، دارویی ، دامی و بهداشتی – آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. جوش شیرین به عنوان یک ماده ضدغفونی کننده  است برای ضدغفونی کردن و از بین بردن قارچ و باکتری ها است و همچنین در داروهای ضدافسردگی مورد استفاده قرار می گردد. این ماده در  شست و شوی البسه و  سطوح به عنوان تمیز کننده است.

این ماده شیمیایی به عنوان شوینده دهان هم مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به ترکیب ضدمیکروبی  به تمیزشدن لثه ها و دندان ها نیز کمک می کند.همچنین این ماده را برای تکسین دادن آفت های دهانی هم مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایع دیگری نظیر پلاستیک از بی کربنات سدیم به عنان کاتالیزور کمک گرفته می شود به دلیل وجود پلیمر های بسیار پیجیده ای که در آن وجود دارد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *